آشنایی با خواص و عملکرد پدی ژل

آشنایی با خواص و عملکرد پدی ژل
هیچ چیز مانند یک آب درمانی (اسپا) لذت بخش تر نخواهد بود هنگامی که بدن شما نیاز به استراحت و ریکاوری دارد. آب درمانی می تواند استرس زندگی روزمره را از بین ببرد. خدمات اسپا برای هر قسمت از بدن از جمله پاها انجام می شود. اگر دچار پا درد و کالوس هستید یا اینکه پوست پا شما نیاز به لایه برداری دارد، پدیکور می تواند برای شما بسیار مناسب باشد.
پدی ژل (ژل اسپا) چیست؟

پدی ژل که نام دیگر آن ژل اسپا نیز میباشد برای پدیکور پا مورد استفاده قرار میگیرد. پدی ژل را میتوان با روشی ساده و سریع برای نرم کردن پاها، خشکی پوست پا و رفع خستگی استفاده کرد. این محصول مانند کوکتل، نمک دریایی، قرص پدیکور و سایر محصولات لایه بردار پدیکور عمل می کند با این تفاوت که بعد از اینکه داخل آب ریخته می شود، حالت ژله ای نرم پیدا می کند. پدی ژل عمل لایه برداری از پوست را به خوبی انجام میدهد و با هربار استفاده متوجه تغییر و حس خوب میشوید. پدی ژل با رایحه های مختلفی به بازار عرضه شده است که هر کدام با داشتن مواد مغذی و روغن های گیاهی و طبیعی مفید برای پوست پا بسیار خوب و باعث نرمی، لطافت، لایه برداری از پوست های مرده و پاکسازی میشود.
 
1

خواص ژل اسپا
 
 • مهم ترین مزیت پدی ژل نسبت به روش های دیگر این است که گرما آب را تا 3 برابر بیشتر و بهتر از سایر محصولات پدیکور حفظ می نماید. همانطور که در بالا ذکر شد پدی ژل پس از مخلوط شدن با آب پس از 2 دقیقه تبدیل به ژل می شود و به همین دلیل گرما آب را در خود حفظ می کند. در صورتی که کوکتل، نمک دریایی، پودر کوکتل و سایر لایه بردارهای پدیکور تاثیری بر حفظ گرما بیشتر آب ندارند.
 • پدی ژل مناسب برای تسکین درد عضلات و درمان کالوس های سفت شده پا می باشد. از بین رفتن پوست های مرده پا باعث تسکین درد می شود. کالوس و پوسته پوسته شدن پا در تماس با کفش و سایر سطوح اصطکاک ایجاد می کند و درد را به همراه خواهد داشت. همچنین کالوس ها در تماس با سطوح مختلف بزرگتر و دردناکتر می شوند.
 • ژل اسپا باعث می شود که پوست و ناخن ها پا راحت تر نرم شود و در نتیجه لایه برداری و پدیکور بهتر انجام می شود. ژلاتین ایجاد شده اطراف پاها را به خوبی پوشش می دهد و با حفظ گرما آب در مدت طولانی تر، باعث می شود که پا به خوبی خیسانده شود و پوست نرم و مرطوب شود. در نتیجه اگر کالوس و کوتیکول داشته باشید به میزان بیشتر و سریعتری نرم می شود و راحت تر از روی پاها برداشته می شود.
 • انجام پدیکور با پدی ژل نه تنها ظاهر ناخن و پوست پا را زیبا و تمیز می کند بلکه حسی آرامش بخش نیز ایجاد می نماید. با حفظ گرما باعث تقویت گردش خون و آرامش عضله و کاهش درد می شود. 
 • پدیکور با ژل اسپا باعث می شود که منافذ مسدود شده پوست، باز و تمیز شود و آلودگی های پوستی را از بین می برد. بوی پا را کاهش می دهد و در درمان اگزما طبیعی موثر است.
 • مناسب برای آروماتراپی (رایحه درمانی) و گرما درمانی می باشد

پدیکور با ژل اسپا

پدیکور ژله ای از نظر خدمات آب درمانی (اسپا) نسبت به سایر گزینه ها بی نظیر است. در پدیکور معمولی ابتدا پا داخل آب ولرم قرار می گیرد و بعد از آن ناخن و کوتیکول تمیز و چیده می شود. بعد از سوهان کشی و شکل دهی ناخن، لاک یا لاک ژل روی آنها زده می شود. همچنین ممکن است لایه برداری نیز با رنده و سوهان کف پا انجام شود. (برای آموزش پدیکور پا در مطلبی جداگانه روی لینک آبی کلیک نمایید).
اما پدیکور ژله ای با پدیکور معمولی متفاوت است. با استفاده از پدی ژل، آب مورد استفاده برای خیساندن پاها به حالت دانه های ژل تبدیل می شود. بدین ترتیب به جای اینکه احساس کنید که در حال حمام کردن پاهای خود هستید، ژله ای در اطراف پا شکل می گیرد که به خوبی گرما در آن حفظ شده است. در پدیکور معمولی گرما آب مورد استفاده به مرور زمان کاهش می یابد و ولرم می شود اما دما آب در پدیکور ژل تا 3 برابر بیشتر حفظ می شود و این امر باعث گرمتر ماندن آب تا پایان کار می شود. همزمان پوست پا از عصاره و روغن های طبیعی موجود در پدی ژل تغذیه می کند.

طرز استفاده از پدی ژل
 
 1. لاک یا هر نوع پوششی را از روی ناخن ها پاک نمایید.
 2. کاسه یا تشتی از آب گرم تهیه نمایید و پاها را در آن قرار دهید.
 3. پدی ژل شماره 1 را به آب اضافه کنید و کمی آن را هم بزنید تا به خوبی با آب مخلوط شود. 2 دقیقه کافی است تا حالت ژله ای ایجاد شود.
 4. پاها را درون آن ماساژ دهید و اجازه دهید پا 10-15 دقیقه درون آن قرار داشته باشد تا پوست های سفت شده، نرم شود. این نکته شایان ذکر است که قرار داشتن پا درون پدی ژل زمان به خصوصی ندارد و می توانید تا هر زمان که مد نظر دارید پاها را درون آن باقی بگذارید.
 5. قبل از خارج کردن پا، پودر شماره 2 را داخل کاسه بریزید و صبر کنید تا مواد ژل به حالت اولیه و آب تبدیل شود. سپس پاها را خارج کنید و با حوله تمیز خشک کنید.
 6. در ادامه می توانید کفسابی پا را انجام دهید (در مطلبی جداگانه کف سابی پا را به صورت کامل آموزش داده ایم. برای مطالعه روی لینک آبی کلیک نمایید). با پوشر کوتیکول و پوست های زائد را عقب بزنید و با نیپر اضافات آن را بچینید. سپس می توانید روی ناخن ها را لاک یا لاک ژل بزنید.

نکته:

پس خارج کردن پا از پدی ژل و قبل از زدن لاک می توانید با انواع لوسیون یا مرطوب کننده آن را ماساژ دهید ولی دقت نمایید که قبل از زدن لاک یا انجام ژلیش ناخن حتما چربی سطح ناخن ها را با دستمال بگیرید و آنها را بافر نرم بکشید زیرا وجود چربی روی ناخن ها باعث خراب شدن و بلند شدن ژل پولیش و لاک می شود.

تفاوت پدی ژل با کوکتل پدیکور

پدی ژل و کوکتل پدیکور هر دو محصولاتی هستند که برای مراقبت و زیبایی پاها استفاده می‌شوند. اما دارای ویژگی‌ها و کاربردهای متفاوتی هستند. در ادامه، مقایسه‌ای بین این دو محصول ارائه می‌دهم:
 
 • پدی ژل
  1. پدی ژل یک محصول مراقبتی برای پاها است که به صورت ژلی تهیه می‌شود.
  2. این محصول معمولاً شامل مواد مرطوب‌کننده، ضد التهاب و ضد عفونی کننده است.
  3. پدی ژل به خوبی می‌تواند پوست خشک و ترک خورده پاها را نرم و لطیف کند.
  4. این محصول معمولاً برای مراقبت از پاهای خشک و ترک خورده، بهبود وضعیت پوست پاها و جلوگیری از تشکیل پوسته‌های خشک استفاده می‌شود.
 
 • کوکتل پدیکور
 1. کوکتل پدیکور یک مجموعه از محصولات مراقبتی برای پاها است که شامل چندین محصول مختلف می‌شود.
 2. این مجموعه معمولاً شامل محصولاتی مانند پاک کننده پوست، اکسفولیانت، ماسک، کرم مرطوب کننده و روغن مرطوب کننده است.
 3. کوکتل پدیکور به خوبی می‌تواند پوست پاها را تمیز کند، سلول‌های مرده را از بین ببرد و پوست را نرم و لطیف کند.
 4. این محصول معمولاً برای مراقبت کامل از پاها، بهبود وضعیت پوست پاها و ایجاد تجربه آرامش برای پاها استفاده می‌شود.

بنابراین، اگر شما به دنبال یک محصول ساده و مرطوب کننده برای پاهای خشک و ترک خورده هستید، پدی ژل می‌تواند گزینه مناسبی باشد. اما اگر به دنبال یک تجربه کامل و مراقبتی برای پاها هستید، کوکتل پدیکور می‌تواند بهترین گزینه باشد.

سخن پایانی

ادونیس با فرمولاسیون خاص و منحصر به فرد خود و با بهره گیری از به روزترین فن و دانش مراقبت پوست و اسکین کر، توانست در لاین خدمات مراقبت و زیبایی پوست و مو بدرخشد و با به کارگیری علم ارگانیک واسپا به آموزش و تولید محصولات بسیار ارزنده پرداخته و نامی ارزنده را در ذهن دوست داران این علم به جا گذاشته است.همچنین با توجه به نیاز مشتریان عزیز و با هدف زیبایی با حفظ سلامت پوست و مو محصولات خود را فرموله میکند.ما آمادگی داریم با نام برند شما محصولات مد نظر را تولید کنیم.تولیدات این مجموعه بدون ضرر و همه با ترکیبات طبیعی و مناسب پوست و موی مصرف کنندگان  تولید می شود.

در مجموعه متین رویان کارگاه های متنوع و مفیدی توسط خانم ژاله خدایار برگزار می شود که شما را با جدیدترین روش ها برای مراقبت پوست و مو آشنا می کند و اگر شما در این حوزه فعال هستید به عنوان یک بیوتی تراپ باید به صورت روزانه به دنبال یادگیری روش ها و متدهای جدید باشید تا بتوانید پاسخگوی نیازها و خواسته های مشتریان باشید. شما با شرکت در کارگاه های آموزشی می توانید مهارت های لازم برای انجام تکنیک های درمانی در زمینه مراقبت از پوست و مو را آموزش ببینید.

برای شرکت در ورکشاپ های آموزشی، مشاوره تحصیلی, دوره های آزاد, مشاوره تولید, مشاوره کسب و کار و کوج کسب و کار به شماره واتس آپ 09123369182 پیام ارسال کنید.

 


نظرات

شما اولین نظر دهنده باشید.

نظر شما


مشاوره و ثبت نام