آشنایی با مزایا و کاربرد پارافین تراپی

آشنایی با مزایا و کاربرد پارافین تراپی
پارافین‌ تراپی امروزه در بسیاری از سالن‌ های مراقبت از پوست و مراکز درمانی با هدف درمان و زیبایی انجام می شود. پارافین‌ تراپی فواید بسیاری دارد که از این فواید می‌ توان به شادابی پوست با پارافین‌ تراپی و کاهش درد افراد مبتلا به بیماری‌ هایی مثل آرتروز و فیبرومیالژیا اشاره کرد. اگر چه که انجام پارافین‌ تراپی در منزل هم امکان پذیر است؛ اما لازمه انجام آن دقت و عمل به نکاتی است تا دچار عوارض جانبی پارافین درمانی نشوید.
پارافین تراپی چیست؟

موم پارافین یک موم سفید، بی رنگ، بی مزه، بی بو و جامد است. پارافین‌ تراپی امروزه در سالن‌ های مراقبت از پوست، روی دست‌ها و پا‌ها انجام می شود. جدای در نظر گرفتن شادی پوست با پارافین‌ تراپی که طی جلسات حاصل می‌شود، می‌توان به تاثیر پارافین درمانی در کاهش درد مفاصل و عضلات نیز اشاره کرد.

آشنایی با فواید پارافین تراپی

شادی پوست با پارافین تراپی در زیر مجموعه فواید آرایشی و زیبایی قرار می گیرد. وقتی موم پارافین روی دست ها و پا ها قرار می گیرد، موجب افزایش سطح رطوبت و باز شدن منافذ و حذف سلول های مرده پوست می شود، که به ظاهر شاداب‌ تر و صاف‌ تر شدن پوست کمک می کند.
فواید پارافین تراپی از نظر درمانی هم حائز اهمیت است. مثلا تاثیر پارافین درمانی در کاهش درد و نقش پارافین تراپی در بهبود گردش خون در این مجموعه قرار می گیرند. متخصص پارافین تراپی با استفاده از موم پارافین می تواند به تسکین درد، افزایش گردش خون، شل شدن عضلات و.. کمک کند. 
 
1

عوارض جانبی پارافین درمانی

در عوارض جانبی پارافین درمانی به موضوع خاصی نمی توان اشاره کرد. به طور کلی این روش بی خطر و استفاده از آن ایمن و بهداشتی است. اما اگر این کار را در منزل انجام می دهید، باید مراقب دستگاه پارافین خانگی باشید تا موم پارافین بیش از حد گرم نشود. در غیر این صورت نگران نباشید، چون متخصص حواسش به این موضوع هست. اما با این حال در صورت داشتن حساسیت و شرایط التهابی پوست ، بریدگی، فشار خون پایین، بی حسی در دست­ها و یا پاها، زخم باز یا دیابت نباید از موم پارافین استفاده کنید.
برای مثال یکی از عوارض جانبی این روش در صورت داشتن پوست حساس، بروز خارش است. در این شراط انتقال گرما باعث قرمزی پوست می شود و همین موضوع خارش را بیشتر می کند. علاوه بر کنترل میزان گرمای موم پارافین، متخصص پارافین تراپی باید از پارافینی استفاده کند که طبیعی و نقطه ذوبش پایین باشد تا موجب سوختگی نشود.
بهتر است در این زمینه با متخصص پارافین تراپی و پزشک مشورت کنید.

پارافین تراپی روی کدام قسمت از بدن تاثیر دارد؟

همانطور که در بخش فواید این روش گفته شد، موم پارافین به مرطوب و نرم شدن پوست کمک می کند و به عمق کوتیکول ها می رسد. شادی پوست با این روش نتیجه ای است که پس از انجام این روش به آن دست می یابید. علاوه بر درمان بیماری پوستی که در ادامه به آن خواهیم پرداخت، باید بدانید که این کار نقش مهمی در لایه برداری و روشن شدن پوست دارد. 
متخصص پارافین تراپی درسالن های مراقبت از پوست با انجام این روش، جریان خون در پوست را افزایش داده و منافذ را بازمی کند. درنتیجه امکان لایه برداری پوست فراهم می شود و رطوبت به لایه بیرونی پوست نفوذ می کند. یک متخصص این تکنیک پس از خنک شدن موم پارافین با فرو بردن دست و پا در آن و ماساژ، لایه مرده سطح پوست را از بین می برد. شادابی پوست، نرم شدن، روشن شدن، لایه برداری و از همه مهم تر  جوان سازی پوست را به دنبال دارد .
البته پارافین تاثیری در درمان اگزمای پوست  تاثیری نداشته و صرفا شایعه ای بیش نیست.

عملکرد پارافین تراپی در بهبود گردش خون

این روش نوعی گرما درمانی عمیق است. موم پارافین مایع در جذب و حفظ گرما بسیار کارآمد است. وقتی دست یا پای خود را در دستگاه پارافین فرو می برید، گرما از موم پارافین به ناحیه آسیب دیده منتقل می شود و موم جامد می شود. این روش در بهبود گردش خون در این قسمت خود را نشان داده و گرما باعث افزایش گردش خون و تسکین درد عضلات می شود.
 
1

با توجه به اینکه هزینه این نوع تکنیک چندان نیست، شما می توانید با انجام آن، تاثیر نقش این تکنیک در بهبود گردش خون را بالا ببرید و با باز کردن منافذ موجب تحریک کلاژن سازی و جوان سازی پوست هم شوید.

تاثیر پارافین درمانی در کاهش درد

اگر به خاطر داشته باشید، علاوه بر شادی پوست با این روش که در قسمت های پیشین به آن اشاره شد؛ موم پارافین فواید دیگری هم به همراه دارد. تاثیر پارافین درمانی در کاهش درد آرتروز، فیبرومیلاژیا، درد ماهیچه و حتی درمان ضرب دیدگی می تواند قابل مشاهده باشد. البته این امکان وجود دارد که برخی از سالن های مراقبت از پوست و مراکز درمانی تمام بدن را در این روش با موم پارافین بپوشانند، اما در کل این روند درمانی برای هر کدام از اعضای بدن به صورت جداگانه انجام می شود.

از تاثیر پارافین درمانی در کاهش درد بیماری ها می توان به موارد زیر اشاره کرد.
  • ورم مفاصل و استخوان ها
  • رمانتیسم مفاصل
  • فیبرومیالژیا
  • مشکلات حرکتی مفاصل

 کلام آخر

ادونیس با توجه به نیاز مشتریان عزیز و با هدف زیبایی با حفظ سلامت پوست و مو محصولات خود را فرموله میکند.ما آمادگی داریم با نام برند شما محصولات مد نظر را تولید کنیم.تولیدات این مجموعه بدون ضرر و همه با ترکیبات طبیعی و مناسب پوست و موی مصرف کنندگان  تولید می شود.
کارگاه پارافین تراپی یکی از دوره هایی است که در مجموعه متین رویان توسط خانم ژاله خدایار برگزار می شود. هر روز روش هایی جدیدی برای مراقبت پوست و مو در دنیا ارائه می شود و اگر شما در این حوزه فعال هستید به عنوان یک بیوتی تراپ باید به صورت روزانه به دنبال یادگیری روش ها و متدهای جدید باشید تا بتوانید پاسخگوی نیازها و خواسته های مشتریان باشید.
شما با شرکت در این ورکشاپ آموزشی می توانید مهارت های لازم برای انجام این تکنیک درمانی را آموزش ببینید و به نیاز مشتریان خود به بهترین شکل پاسخ دهید.
برای شرکت در ورکشاپ های آموزشی، مشاوره تحصیلی, دوره های آزاد, مشاوره تولید, مشاوره کسب و کار و کوج کسب و کار به شماره واتس آپ 09123369182 پیام ارسال کنید.
 
 


نظرات

شما اولین نظر دهنده باشید.

نظر شما


مشاوره و ثبت نام