توصیه های مراقبت از مو در فصل تابستان

توصیه های مراقبت از مو در فصل تابستان
اگرچه باید در طول سال و تمام فصل ها مراقبت خوب و مناسبی از موها داشته باشی اما باید این مراقبت ها متناسب با فصل سال باشه تا بتونه بهترین محافظت رو از سلامت و زیبایی موها داشته باشه. در فصل تابستان به دلیل گرمای هوا، تابش مستقیم نور خورشید، افزایش سفرهای ساحلی و شنا کردن، موها بیشتر در معرض آسیب دیدگی هستند و به همین دلیل به مراقبت بیشتر و بهتری نیاز دارند.
هیدراته کردن موها با ماسک مو
 
در فصل تابستان لازم هست که از انواع ماسک مو برای آبرسانی به موهاتون استفاده کنید تا موها در اثر تماس با آب کلر دار و نمک موجود در آب دریا خشک و شکننده نشه. 

ترمیم کردن موها
 
ترمیم کردن موها هم شامل کوتاه کردن انتهای مو میشه و هم شامل ویتامین تراپی، کراتین درمانی و ... میشه. تمام این اقدامات کمک میکنند تا مواد مغذی به موها برسه و ریشه موها تقویت بشه و موهایی سالم و درخشان داشته باشید. بهتره این مراقبت ها و ترمیم رو در شروع فصل تابستان انجام بدید تا موهاتون رو از آسیب های مختلف حفظ کنید.

 حفظ کردن رنگ طبیعی موها
 
بهتره در فصل تابستان موهاتون رو رنگ نکنید و رنگ طبیعی موها رو حفظ کنید. گرمای هوا، تابش مستقیم نور خورشید، نمک و کلر در آب و ... همگی تاثیرات منفی بر روی رنگ موها دارند و خیلی زود هم زیبایی رنگ مو رو از بین می برند و هم اینکه باعث آسیب دیده شدن موها میشوند. پس توصیه میشه برای رنگ کردن موها تا پاییز صبر کنید!

پوشیدن کلاه قبل از آفتاب گرفتن یا شنا کردن
 
آفتاب گرفتن و شنا کردن رو میتونیم به عنوان یکی از لذت بخش ترین تفریحات تابستانی معرفی کنیم اما باید قبل از انجام هر یک از این تفریحات، ابتدا از موهاتون مراقبت کنید. برای این منظور لازم هست که موها رو با ابتدا با آب معمولی و بدون کلر مرطوب کنید و مقداری کرم مو که حالت نرم کننده داره رو به موها بزنید و بعد با کلاه موهاتون رو بپوشونید. با این کار نمک و کلر و ... کمتر به موها جذب خواهند شد.

حفظ حالت هیدارته بدن
 
برای جلوگیری از آسیب دیدن و خشک شدن موها در فصل تابستان باید نوشیدن آب، مایعات خنک و مصرف میوه و سبزبجات تازه رو در برنامه خودتون قرار بدید و از این کار مهم غافل نشوید! هرچه بدن شما هیدراته و سالم تر باشه، موهای زیباتر و سالم تری نیز خواهید داشت.


 


نظرات

شما اولین نظر دهنده باشید.

نظر شما


یوسف اباد خیابان جهان ارا کوچه معنوی یا ٣٥ام پلاک ٢٩
021-88025532
تماس با ما